Dětský ples - 20.01.2019

V Podolí jsme se s ratolestmi mohli opět účastnit plesu pro děti. Ples je od slova plesat. A synonymum ke slovu plesat je třeba jásat.
Letošní ples opravdu naplnil svůj slovní původ. Děti se dobře bavily, tančily, řádily – prostě plesaly! Do programu v letošním roce organizátorka akce Jitka Jánská vnesla i trochu etikety. Slušné chování přece patří do běžného života – nebo by patřit určitě mělo. A na plese je více než nutné jej dodržovat. A tak se zrodil nápad o poučném moderování, se kterým jí pomohl její syn Šimon. Ačkoliv jsou oba v konferování nováčky, provedení celé akce se jim velmi zdařilo.
I letos se do programu zapojil taneční klub Rokaso. Taneční páry opět předvedly ukázku klasických tanců a rovněž jsme se mohli poučit o etiketě taneční. Děti, především chlapci, již nebudou mít problém vyzvat partnerku k tanci.
Ale v letošním roce program ozvláštnil i bublinový klaun. Bublinky byly všude okolo a některé dokonce tak velké, že se do nich děti schovaly!
Nemohla chybět ani bohatá tombola. A třešinkou na dortu bylo vyhlášení královny a krále plesu. Děti musely ukázat nejoriginálnější taneční kreace a ty se vítězům opravdu povedly. Královnou plesu se stala Barča Smetanová a králem Tomášek Vacek! Gratulujeme!