Videogalerie

05. 10. 2019 - Vítání občánků

Během sobotní dopolední slavnosti jsme mezi občany Podolí přivítali Adama Bosáka, Terezu Kovaříkovou, Františka Kollandu a Mikuláše Bobčíka.

 

01. 06. 2019 - Dětský den

Dětský den a otevření naučné stezky „Les pro všechny“.

 

22. 04. 2019 - Velikonoční obchůzka Sekáčů po Podolí

Také v letošním roce se vydali někteří z Podolských Sekáčů na obchůzku po Podolí po svých známých a kamarádkách a zavítali také za kolegyněmi Podolskými Friškami.

 

19. 04. 2019 - Sokolská vycházka dětí kolem Buchlova - SOKOL Podolí

Předškoláci a žáci ze SOKOLu Podolí vyrazili na Velký pátek na vycházku od Hospody Pod Břesteckou skalou na Barborku, Buchlov a Buchlovské kameny přes Zikmundov zpět. Trasa, na kterou se vydalo 18 dětí a 12 dospělých, byla pro děti náročná, přesto ji všichni velmi dobře zvládli včetně malých předškoláků. Během cesty hráli spoustu her, které pro ně připravil, stejně jako celou trasu, Zdeněk Kasper. Patří mu za organizaci celé akce obrovské poděkování.

 

11. 04. 2019 - Královničky v Podolí - reportáž Televize TVS

Reportáž Televize TVS o nosení létečka v Podolí.

 

07. 04. 2019 - Nosení létečka - královničky

Také v letošním roce vyrazilo hned 19 děvčátek do ulic Podolí, aby přinesla za zpěvu starodávné písničky Stála panenka Maria do domácností nové létečko a definitivně zahnala zimu. Oproti loňským větrným –4°C dnes děvčátkům přálo počasí a tak si všechna královničky užila.

 

22. 03. 2019 - Zkouška na nosení létečka - královničky

Už nyní se děvčátka z Podolí připravují na letošní nosení léteček. Vyrábí si krepové kvítky, fáborky, vystřihávají papírové květy a chystají bílá vyfouknutá vajíčka, která si na mašličkách příváží k borovým větvičkám. S těmi na smrtnou neděli 7. 4. vyrazí do ulic Podolí, aby pomyslně přinesla jaro do domácností.

 

19. 03. 2019 - Klub dobré Pohody - píseň Za Podolím, za dědinú

V úterý 19. 3. 2019 se v Podolí uskutečnilo poslední setkání Klubu dobré pohody v této sezóně. Příjemné povídání o divadelních létech v Podolí bylo ukončeno společnou písničkou Za Podolím, zda dědinú.

 

03. 03. 2019 - Karolína Mitanová - Mistryně ČR v běhu na 150 m

Kája Mitanová z Podolí se v dresu TJ Slovácká Slavia Uherské Hradiště stala v neděli 3. 3. 2019 Mistryní ČR žákyň v běhu na 150 m. Zároveň se tak dostala v tabulce průběžného hodnocení na celkovou první příčku. O den dříve se umístila na stejném Mistrovství ČR žáků a žákyň v hale v Ostravě na stříbrné pozici v běhu na 60 m. Káji srdečně gratulujeme a držíme pěsti do dalších závodů.

 

02. 03. 2019 - Fašank

I letos vyrazila do ulic Podolí čtyřicítka masek a krojovaných na tradiční fašankovou obchůzku. V průvodu nechyběl slaměný panák se šavlí, na kterou se napichovala slanina, vodník, cigánka, permoník, medvěd, kterého vedl na řetězu medvědář, jeptiška a mnich, šašci, piráti, ježibaby, mušketýři, kovbojové a mnoho dalších. Díky všem, co se zúčastnili při obchůzce i těm, co otevřeli dveře a pohostili maškary nebo přispěli do pokladničky.

 
« 1 2 »

Archiv: