Videogalerie

19. 11. 2019 - Klub dobré pohody - první podzimní schůzka

S příchodem listopadu také letos začal v Podolí Klub dobré pohody pod vedení paní Dagmar Doleželové. Příjemné chvíle u čaje a kávy pomohl vykouzlit i Zdenek Kasper se svojí kytarou.

 

09. 11. 2019 - Beseda s důchodci

Také v letošním roce se v Podolí konala tradiční beseda s důchodci. Nejprve všechny pozdravila starostka Jana Rýpalová, následně vystoupily děti z místní ZŠ a MŠ. Po chutné večeři na seniory čekal košt vína z vinařství Medek a zábava za doprovodu harmoniky a kláves Pepy Machálka.

 

19. 10. 2019 - Hody v Podolí

Během hodových slavností v Podolí vystoupili Friščata s Friškami, děti z podolské MŠ i ZŠ, CM Čardáš a mužské sbory z Vlčnova a z Míkovic.

 

05. 10. 2019 - Vítání občánků

Během sobotní dopolední slavnosti jsme mezi občany Podolí přivítali Adama Bosáka, Terezu Kovaříkovou, Františka Kollandu a Mikuláše Bobčíka.

 

01. 06. 2019 - Dětský den

Dětský den a otevření naučné stezky „Les pro všechny“.

 

22. 04. 2019 - Velikonoční obchůzka Sekáčů po Podolí

Také v letošním roce se vydali někteří z Podolských Sekáčů na obchůzku po Podolí po svých známých a kamarádkách a zavítali také za kolegyněmi Podolskými Friškami.

 

19. 04. 2019 - Sokolská vycházka dětí kolem Buchlova - SOKOL Podolí

Předškoláci a žáci ze SOKOLu Podolí vyrazili na Velký pátek na vycházku od Hospody Pod Břesteckou skalou na Barborku, Buchlov a Buchlovské kameny přes Zikmundov zpět. Trasa, na kterou se vydalo 18 dětí a 12 dospělých, byla pro děti náročná, přesto ji všichni velmi dobře zvládli včetně malých předškoláků. Během cesty hráli spoustu her, které pro ně připravil, stejně jako celou trasu, Zdeněk Kasper. Patří mu za organizaci celé akce obrovské poděkování.

 

11. 04. 2019 - Královničky v Podolí - reportáž Televize TVS

Reportáž Televize TVS o nosení létečka v Podolí.

 

07. 04. 2019 - Nosení létečka - královničky

Také v letošním roce vyrazilo hned 19 děvčátek do ulic Podolí, aby přinesla za zpěvu starodávné písničky Stála panenka Maria do domácností nové létečko a definitivně zahnala zimu. Oproti loňským větrným –4°C dnes děvčátkům přálo počasí a tak si všechna královničky užila.

 

22. 03. 2019 - Zkouška na nosení létečka - královničky

Už nyní se děvčátka z Podolí připravují na letošní nosení léteček. Vyrábí si krepové kvítky, fáborky, vystřihávají papírové květy a chystají bílá vyfouknutá vajíčka, která si na mašličkách příváží k borovým větvičkám. S těmi na smrtnou neděli 7. 4. vyrazí do ulic Podolí, aby pomyslně přinesla jaro do domácností.

 
« 1 2 »

Archiv: