Videogalerie

15. 12. 2019 - Revitalizace budovy kulturního domu.

V letošním roce jsme intenzivně se zastupiteli řešili revitalizaci budovy kulturního domu a také přilehlý park. Na revitalizaci kulturního domu byla zpracována projektová dokumentace a stavební povolení bylo vydáno v roce 2011, od té doby bylo dvakrát prodlouženo. Po různých změnách v původním projektu a odsouhlasení příslušným Stavebním úřadem zahájila firma IS Projekt s.r.o., výběrové řízení na dodavatele stavby. Jak výběrové řízení dopadne a která firma bude vybrána, není v této chvíli ještě známo. Známo ale je, že revitalizace by měla začít v měsíci březnu a skončit v prosinci příštího roku. Současná budova projde kompletně rekonstrukcí. Ve stávající kuchyni, prostoru chodby a toalet, budou vystavěny dámské a pánské toalety, schody vedoucí do patra budou přesunuty do nově přistavené části. Sál zůstane ve stejné velikosti, dojde k výměně oken a dveří, zateplení stropu, odbourání vstupu a šatny. Tento prostor bude znovu vystaven a vstup se plánuje z boční strany z parku. V nové přístavbě je počítáno ve spodním podlaží s malou vstupní chodbou, schodištěm do prvního patra, místností pro knihovnu a technickou místnost s plynovou kotelnou. V prvním patře v úrovni sálu, vznikne menší prostor pro občerstvení u baru, přípravna jídla, toaleta pro hendikepované osoby, ve zvýšeném prostoru vstup na jeviště pro účinkující. Z výše uvedeného tedy vyplývá, že kulturní dům bude téměř po celý příští rok uzavřen a nebude možné pořádat obecní ani soukromé akce. Vánočním dárkem nám pak za rok bude nová budova kulturního domu. Do plánů na “Revitalizaci budovy kulturního domu” je možné nahlédnout na obecním úřadě. Na Revitalizaci budovy by měla navázat rekonstrukce přilehlého okolí. I tady se pracuje naplno, na stránkách obce je možné shlédnout krátkou vizualizaci zamýšlené rekonstrukce (www.obecpodoli.cz).

 

11. 12. 2019 - Živý Betlém a Česko zpívá koledy v Podolí

V Podolí byl letošní ročník akce Česko zpívá koledy obohacen také o živý Betlém. Maria přijela na oslíkovi doprovozená Josefem a anděly. Narozeného Ježíška v jesličkách obklopených živými ovcemi pak pro změnu přišli pozdravit tři králové i s velbloudem Pašou. U živého Betlému zazpívaly Podolské Frišky a od 18. hodiny večerní si pak stovka návštěvníků společně zazpívala písničky v rámci akce Česko zpívá koledy.

 

07. 12. 2019 - 25. Sokolská Mikulášská beseda u cimbálu v Podolí

Letos již po 25. připravil Sokol Podolí Mikulášskou besedu u cimbálu. V programu vystoupily Podolské Frišky za doprovodu CM Mladí Burčáci tradičně s vánočním pásmem a i letos si připravily druhý vstup v humorném odlehčeném stylu. Poté už byl prostor na bohatou tombolu, zpívání a tancování u cimbálu a spoustu dobré zábavy.

 

19. 11. 2019 - Klub dobré pohody - první podzimní schůzka

S příchodem listopadu také letos začal v Podolí Klub dobré pohody pod vedení paní Dagmar Doleželové. Příjemné chvíle u čaje a kávy pomohl vykouzlit i Zdenek Kasper se svojí kytarou.

 

09. 11. 2019 - Beseda s důchodci

Také v letošním roce se v Podolí konala tradiční beseda s důchodci. Nejprve všechny pozdravila starostka Jana Rýpalová, následně vystoupily děti z místní ZŠ a MŠ. Po chutné večeři na seniory čekal košt vína z vinařství Medek a zábava za doprovodu harmoniky a kláves Pepy Machálka.

 

19. 10. 2019 - Hody v Podolí

Během hodových slavností v Podolí vystoupili Friščata s Friškami, děti z podolské MŠ i ZŠ, CM Čardáš a mužské sbory z Vlčnova a z Míkovic.

 

05. 10. 2019 - Vítání občánků

Během sobotní dopolední slavnosti jsme mezi občany Podolí přivítali Adama Bosáka, Terezu Kovaříkovou, Františka Kollandu a Mikuláše Bobčíka.

 

01. 06. 2019 - Dětský den

Dětský den a otevření naučné stezky „Les pro všechny“.

 

22. 04. 2019 - Velikonoční obchůzka Sekáčů po Podolí

Také v letošním roce se vydali někteří z Podolských Sekáčů na obchůzku po Podolí po svých známých a kamarádkách a zavítali také za kolegyněmi Podolskými Friškami.

 

19. 04. 2019 - Sokolská vycházka dětí kolem Buchlova - SOKOL Podolí

Předškoláci a žáci ze SOKOLu Podolí vyrazili na Velký pátek na vycházku od Hospody Pod Břesteckou skalou na Barborku, Buchlov a Buchlovské kameny přes Zikmundov zpět. Trasa, na kterou se vydalo 18 dětí a 12 dospělých, byla pro děti náročná, přesto ji všichni velmi dobře zvládli včetně malých předškoláků. Během cesty hráli spoustu her, které pro ně připravil, stejně jako celou trasu, Zdeněk Kasper. Patří mu za organizaci celé akce obrovské poděkování.

 
« 1 2 »

Archiv: