Videogalerie

30. 04. 2017 - Stavění máje a pálení čarodějnic

I letos podolští chlapi společně postavili máj a zároveň se po hřišti ve Žlebě proháněly reje čarodějnic a čarodějů. Předvečer prvního máme tak společně v dobré náladě oslavili všichni bez rozdílu věku.

 

26. 04. 2017 - Beseda u cimbálu se senátorem Ivem Valentou v Podolí

Během středečního podvečera zorganizoval pan senátor Ivo Valenta besedu u cimbálu s muzikou Josefa Marečka. Na setkání opakovaně vyjádřil podporu odvolané starostce Janě Rýpalové a také poděkoval za zodpovědnou práci a velké nasazení stávající paní starostce Táni Perničkové. Vyzval také Podolany, aby se v co největší míře zúčastnili předčasných voleb do zastupitelstva obce v sobotu 20. května. V kulturním domě panovala velmi příjemná a přátelská atmosféra a podvečer si užili jak malí, tak ti starší:-)

 

17. 04. 2017 - Velikonoční obchůzka Podolských Sekáčů

I letos se vydala šestice Podolských Sekáčů s písničkou na obchůzku po kolegyních Podolských Friškách a také dalších ženách z Podolí.

 

16. 04. 2017 - SLAVNOST ZMRTVÝCHVSTÁNÍ PÁNĚ - Kaple Sv. Ducha v Podolí

Scholový sbor Frišek a Friščat za pomoci pana Zdeňka Kaspera a Vlastimila Vlachynského.

 

15. 04. 2017 - Vítání občánků

Mezi občánky Podolí byli slavnostně přivítání: Maxmilián Fiala, Rozálie Bobčíková, Šárka Šišáková, Sofie Šobáňová a Oto Ferenec.

 

02. 04. 2017 - Nosení létečka v Podolí pohledem televize TVS

Již po čtvrté od obnovení zvyku nosení létečka, neboli královniček – jak se v Podolí říká, vyrazila děvčátka do ulic Podolí, aby přinesla jaro do domácností. Letos poprvé v krásném, slunném a hlavně teplém počasí.

 

24. 03. 2017 - Nácvik na královničky

Takhle se děvčátka chystají na nosení létečka, které v Podolí proběhne v neděli 2. 4. 2017 dopoledne.

 

12. 03. 2017 - Dětský ples

Již po druhé se konal v Podolí dětský ples. O skvělé předtančení se na úvod postaraly 3 skupinky dětí z Popovjánku. Poté se již všechny děti věnovaly pod vedení Jiřího Herůdka tancování a plesání. Děti se učily polku, mazurku i jiné tance a také se mohly podívat, jak standarní i latinskoamerické tance tančí děti z TK Rokaso. O hudební doprovod se postaral náš oblíbený DJ Martin Gerža. A na závěr nemohla chybět ani tolik oblíbená tombola!

 

25. 02. 2017 - Fašank v Podolí

Letošnímu fašanku počasí nesmírně přálo a tak sluníčko vytáhlo ven na padesát masek. Velké poděkování patří panu Tondovi Hanáčkovi za doprovod na harmoniku, všem maskám i těm, kteří vyšli před dům a masky pozdravili a podpořili.

 

05. 02. 2017 - Karneval v Podolí

Také letos zorganizovala ZŠ a MŠ Podolí karneval pro děti. Jaky vždy si děti užily svělou zábavu pod taktovkou Davida Vackeho a snad všichni si odnesli i ceny z bohaté tomboly.

 

Archiv: