Prohlášení o přístupnosti

Tento dokument obsahuje prohlášení o přístupnosti webové prezentace Obce Podolí, popis používaných nestandardních formátů a kontakt na správce webu.

Forma uveřejněných informací je v souladu s vyhláškou č. 64/2008 Sb., o formě uveřejňování informací souvisejících s výkonem veřejné správy prostřednictvím webových stránek pro osoby se zdravotním postižením (vyhláška o přístupnosti), a splňuje pravidla uveřejněná v příloze této vyhlášky.

Při tvorbě těchto webových stránek bylo postupováno podle Metodického pokynu k vyhlášce č. 64/2008 Sb. a také podle metodik Blind Friendly Web (projekt Sjednocené organizace slabozrakých a nevidomých).

Uspořádání a ovládání stránek je navrženo tak, aby stránky byly dostupné jak pro alternativní prohlížeče, tak i pro osoby se specifickými potřebami. Některé texty nejsou definovány v relativních jednotkách. Pro zvětšení je potřeba použít systémových nástrojů (nastavení prohlížeče).

Informace o podmíněně povinných pravidlech vyhlášky o přístupnosti:

Pravidlo č. 3:
Kód stránek je vytvořen s pomocí kaskádových stylů CSS a Java Script. Stránky jsou přístupné i po vypnutí těchto doplňků bez ztráty obsahové a navigační informace.

Pravidlo č. 9:
Některé informace na tomto serveru jsou nabízeny v podobě dokumentů formátu PDF, a to zejména z takových důvodů, že buď obsahují typografické prvky a formátování, které webový formát nepodporuje, nebo jsou příliš velké a je vhodné jejich stažení. Pro zobrazení takových dokumentů je třeba mít nainstalovaný prohlížeč Adobe Acrobat Reader, který je zdarma ke stažení z internetového serveru společnosti Adobe, případně některé z Open Standard prohlížečů, které najdete na stránkách www.pdfreaders.org.

K dokumentům s formátem DOC, XLS, PPT poskytuje společnost Microsoft volně ke stažení prohlí­žeče.

Pravidlo č. 20:
Stránky jsou vybaveny vyhledávacím formulářem a také mapou webových stránek.

Podporované prohlížeče:
Firefox 5 a vyšší
Internet Explorer 8 a vyšší
Opera 11 a vyšší
Chrome 10 a vyšší

Prohlášení o použití COOKIES – zde.

Vaše případné dotazy, náměty či informace o problémech při zobrazovaní těchto stránek můžete zaslat na adresu webmaster@obecpodoli.cz.
Při tvorbě těchto webových stránek bylo postupováno podle Metodického pokynu k vyhlášce č. 64/2008 Sb. a také podle metodik Blind Friendly Web (projekt Sjednocené organizace slabozrakých a nevidomých).
FireFox 5, IE 8, Opera 11, Chrome 10