Videogalerie

02. 04. 2018 - Velikonoční obchůzka Sekáčů

Ani letos nevynechali Sekáči Velikonoční obchůzku po Podolí. S písničkami za doprovodu kytary Zdeňka Kaspera a harmoniky Tondy Hanáčka obešli svoje sousedky, kamarádky i kolegyně Frišky.

 

31. 03. 2018 - Vítání občánků

V krásném velikonočním čase jsme letos v Podolí poprvé vítali nové občánky. Do kulturního domu přišly se svými rodiči tyto děti: Jan Chmela, Ivana Stašková, Kryštof Machala, Alice Mikušková, Stella Křápková a Damián Hyjánek. Všem dětem a jejich rodičům přejeme ještě jednou krásný a spokojený život. Moc děkujeme i za pěknou atmosféru, kterou svým vystoupením vytvořily děti: Toníček Vaculík, Simonka Vagdálová, Emmička Révay a Kristýnka Havránková.

 

18. 03. 2018 - Nosení létečka - královničky

Letos počasí královničkám opravdu nepřálo. Venku byly –4°C a foukal silný ledový vítr. I tak se ale na smrtnou neděli vydalo do ulic Podolí 5 skupinek děvčátek s létečky, aby ze vsi vyhnaly zimu. Borovicové větvičky nazdobené krepovými kvítky, fáborky, vystříhanými kvítky z papíru a vyfouknutými vajíčky nosily holčičky ve věku od 4 do 9 let dům od domu a přitom zpívaly starodávnou písničku Stála panenka Maria.

 

05. 03. 2018 - Cvičení nejmenších dětí - T. J. Sokol Podolí

Dnes poprvé cvičily pod vedením Zdeňka Kaspera děti ve věku 4–6 let. Sokolská zdatnost se musí trénovat už od malička a nutno říct, že devítka malých sportovců si první hodinu pořádně užila!

 

04. 03. 2018 - Bruslení na Olšavě

Už je to pár let, co se takto bruslilo naposledy na Olšavě. Pro někoho to byly dnes první krůčky na ledě, jiní zde s hokejkou předváděli své nejlepší kousky. Hokej se hrál v jednu dobu dokonce na 4 „hřištích“, kde branky byly jako za starých dob vyrobené provizorně z botů:-) A kdo neměl hokejku, postačila dlouhá větev… Hokej dnes hráli úplně všichni – kluci i holky. A že si užili na zamrzlé Olšavě kopec zábavy!

 

11. 02. 2018 - Dětský karneval

Během letošního karnevalu praskal kulturní dům v Podolí doslova ve švech! Děti si zařádily na diskotéce, pobavily se s kouzelníkem i jeho pejsky a radost měly z mimořádně bohaté tomboly. Velmi děkujeme paní učitelkám ze ZŠ a MŠ Podolí za organizaci této vydařené akce!

 

04. 02. 2018 - Pavel Susa a parní lokomotiva z Veselí nad Moravou

Pavel Susa z Podolí byl jedním z nadšenců, kteří v depu ve Veselí nad Moravou 25 let pracoval na tom, aby se opět rozjela jedna z posledních vyrobených parních lokomotiv. TV Nova natočila pro pořad VÍKEND reportáž, jak se po čtyřiceti letech opět dalo do pohybu sedmdesát osm tun oceli, mizející v mraku páry. Lokomotiva patří do sbírek národního technického muzea.

 

06. 01. 2018 - Tříkrálová sbírka v Podolí

Letošní tříkrálová sbírka přinesla koledníkům o téměř 30°C teplejší počasí než vloni (letos se teplota pohybovala kolem příjemných 10 °C, naproti tomu minulý rok chodili koledníci v mrazu –18,6 °C). Milým zpestřením bylo, že letos někteří králové vyrazili po Podolí také na koni. Velmi děkujeme rodině Majíčkově, která ochotně dětem tento krásný zážitek umožnila. Poděkování patří také paní Jitce Raclavské, která sbírku pro Charitu v Podolí zorganizovala. 6 skupinek dětí s doprovodem letos pro potřebné vykoledovalo celkem 27 507 Kč (2016: 22 631 Kč, 2017: 25 688).

 
« 1 2 3 »

Archiv: