Videogalerie

18. 12. 2018 - Vánoční besídka MŠ Podolí

Kouzelné překvapení v podobě vánoční besídky si připravily děti z podolské mateřské školky pro své sourozence, rodiče a prarodiče. Nejedna tvář zůstala suchá, když za doprovodu paní učitelky Magdy Molnárové a hudebníků bratrů Jakšíkových zazněla nádherná vánoční koleda. Všechny děti objevily v sobě odvahu a tancovaly a zpívaly z plných plic. Básničky a říkanky se prolínaly s vánočními koledami a vrcholem byl taneční kousek, při kterém se všichni pěkně odvázali. Děti ve své nedokonalosti byly naprosto dokonalé a dárkem na závěr v podobě ručně vyrobeného svícnu a přání pohodových vánočních svátku od MŠ Podolí potěšilo srdce všech maminek i babiček.

 

18. 12. 2018 - Vánoční besídka ZŠ Podolí

Snad kouzlo Vánoc, snad kouzlo malé venkovské školy, snad kouzlo spojitosti dětí vyčarovalo na tvářích rodičů úsměv i slzy štěstí. A bodejď by ne. Nejprve nás druháci úvodní písničkou vánočně naladili, kytaru ovládli Maty a Marcel, v bloku fléten zazářila Izabelka s písničkou z pohádky Tři oříšky pro Popelku a už jsme se přenesli od pozemských zvyků v podání prvňáčků a druháčků až ke čtvrťákům a samotnému nebeskému – andělskému zrození Ježíška. Třeťáci nás společně s lenivým, marnivým a zimomřivým králem pobavili scénkou „Je nám zima, je nám strašná zima“ a ukázali, že moudrým rádcem může být každý. Stačí se jen dívat kolem sebe. Velkou energii a sílu, kterou cítili a vnímali všichni, jsme jako dar z nebes dostali od dětí, když společnou a zároveň závěrečnou vánoční koledou uchvátili všechny přítomné. Velké poděkovaní patří paním učitelkám, že dokázaly s dětmi vše precizně připravit, že dokázaly z různorodosti dětí vytvořit komplex, který vzbuzoval vlny emocí a že dokázaly nechat vyniknou jedinečnosti každého.

 

08. 12. 2018 - Mikulášská beseda u cimbálu v Podolí

Letos se konala v Podolí již 24. sokolská mikulášská beseda u cimbálu s Mladými Burčáky a Podolskými Friškami. Ty vystoupily s písněmi: Jakápak to zvěst nebeská, Na Vánoce na Vánoce, Nad horama vyšla hvězda a speciální verzí písničky Bonpary aneb Mám boky jako skříň.

 

24. 11. 2018 - Retroparty

Letos se již po třetí konala v Podolí retroparty. Písničky na přání především z vinylových desek pouštěl všem DJ Martin Gerža.

 

18. 11. 2018 - Módní přehlídka obchodu Jitako v Podolí

Již druhým rokem se v Podolí uskutečnila módní přehlídka obchůdku Jitako z Uherského Hradiště. Modelkami byly mj. také ženy z Podolí a výtěžek z dobrovolného vstupného poputuje na dobročinné účely.

 

10. 11. 2018 - Beseda s důchodci

Také letos v listopadu se konala již tradiční beseda s důchodci, při které se mohli naši senioři potěšit při vystoupení dětí z podolské MŠ, ZŠ i Podoslských Frišek. Také si pochutnali na svatomartinském menu, ochutnali vína pana Medka ze Sadů a zazpívali si s Josefem Machálkem.

 

10. 11. 2018 - Svěcení opraveného kříže na Dědině

Před letošní besedou s důchodci posvětil otec Robert Pokrywka nově opravený kříž na Dědině v Podolí.

 

02. 11. 2018 - Povolební guláš

Den po zvolení nové starostky obce Podolí Jany Rýpalové, místostarosty Lubomíra Novotného a po slibu nového zastupitelstva se konal v kulturním domě „povolební guláš“. Ten plynule navázal na pochod broučků s lampiony po obci. K dobré zábavě i k poslechu a tanci hrála CM Vinár.

 

28. 10. 2018 - 100 let republiky v Podolí - 28. 10. 2018 - 1. díl

 • Sázení lípy na Dražných
 • Toulky historií Podolí – kulturní dům

  • NAŠE ZEMĚ – MŠ PODOLÍ

  • ŠIMON RACLAVSKÝ A LUCIE ČUNKOVÁ – PEJSEK A KOČIČKA

  • MORAVSKÁ BESEDA – FRIŠKY A CHASA Z PODOLÍ

  • JÍZDA KRÁLŮ – ZŠ PODOLÍ

  • PÍSNĚ HAŠLERA – SOKOL PODOLÍ

 

28. 10. 2018 - 100 let republiky v Podolí - 28. 10. 2018 - 2. díl

• PÍSNĚ 50. LET – SBOR CHRPA UHERSKÉ HRADIŠTĚ
• SPARTAKIÁDA – FRIŠČATA Z PODOLÍ
• MÓDNÍ PŘEHLÍDKA – MUŽI A ŽENY Z PODOLÍ
• TOULKY MINULOSTÍ – PROJEKCE FOTOGRAFIÍ
• DUHOVÉ VÍLY – RETROBABKY Z DOLNÍHO NĚMČÍ
• KVÍZ – JAK ZNÁTE PODOLÍ
• HODY S PRÁVEM – KROJOVANÁ CHASA Z PODOLÍ
• POHLED DO BUDOUCNOSTI – ROK 2118
• ACH SYNKU, SYNKU – VŠICHNI ÚČINKUJÍCÍ

 
« 1 2 3 »

Archiv: