Videogalerie

18. 12. 2021 - Podolské paměti - Vladimír Kryštof - Když se jelo k odvodu

Pan Vladimír Kryštof odešel jen pár dní před svými 102. narozeninami, v prosinci 2021. V letech 1971 – 1976 byl předsedou místního národního výboru (MNV) v Podolí. 10. března 2016 jsme si povídali o tom, jaké to bylo, když jel s odvedenci do Uherského Hradiště k odvodu. Malou část jeho vyprávění si můžete poslechnout také vy.

 

16. 10. 2021 - Hody v Podolí

I letos se uskutečnily podolské hody v Duchovně – relaxačním areálu u kaple Sv. Ducha. V programu vystoupily Podolské Frišky se svými dětmi – Friščaty, CM Čardáš, MŠ a ZŠ Podolí, Mužský sbor z Míkovic a kapela Radostrock. S Podolskými Friškami jsme si také připomněli, že letos v srpnu oslavily 10. výročí svého vzniku.

 

11. 09. 2021 - Slavnosti vína a otevřených památek v Uherském Hradišti

Po roční odmlce a za opatření proti covidu se letos zúčastnila slavností vína v Uherském Hradišti za Podolí čtyřicítka krojovaný v průvodu a následně během vystoupení Frišek a Friščat v jezuitské zahradě u obchodní akademie.

 

18. 06. 2021 - Přípravka SK Podolí - závěrečný trénink s rodiči

Ačkoliv v letošním školním roce odehrála naše přípravka kvůli covidu jen 5 zápasů a měla omezený počet tréninků, tak fotbalová základna v Podolí se slušně rozrostla. Na konci sezony do ní chodilo téměř třicet dětí. I na závěrečném tréninku hrálo nakonec 24 dětí proti svým trenérům a rodičům. Velké poděkování patří Martinu a Pavlovi Záchvějovým, kteří se dětem poctivě věnovali, chystali hřiště a poskytovali také další zázemí pro malé hráče.

 

13. 06. 2021 - Představení knihy Podolí - Obec nad Olšavou

Po několika letech práce představil kolektiv autorů knihu Podolí – Obec nad Olšavou. Ačkoliv kniha vyšla již v loňském roce, její slavnostní představení se mohlo uskutečnit až v neděli 13. června 2021.
Za knihou stojí autorský kolektiv:
Jiří Čoupek
Lukáš Čoupek
Dagmar Doleželová
Luděk Galuška
Jaroslav Hrabec
Marta Kondrová
Štěpánka Míšková
Jiří Mitáček
Blanka Rašticová
Jana Rýpalová
Kniha byla vydána za finanční podpory Ministerstva kultury České republiky.
V programu k představení knihy vystoupila kapela Děvčice, ženský pěvecký sbor Podolské Frišky a také jejich děti – Friščata.

 

04. 06. 2021 - Cyklotour Na kole dětem v Podolí

Po roce opět do Podolí dorazila cyklotour Josefa Zimovčáka Na kole dětem. Se starými známými, kteří už k nám s Pepou jezdí několik let, dorazilo na dvě stovky cyklistů. A setkání bylo opět velmi vřelé a příjemné.

 

03. 04. 2021 - Velikonoční hrkání v Podolí - Bílá sobota

Také na Bílou sobotu v poledne se vydali kluci s klepači a řehtačkou po části Podolí směrem ke kapli, aby tak nahradili zvuk zvonů, které „odletěly do Říma“.

 

02. 04. 2021 - Velikonoční hrkání v Podolí na Velký pátek

Podle tradice v době, kdy zvony odletěly do Říma, nahrazují jejich zvuk hrkači. Slyšeli jste je letos u nás v Podolí, třeba na Velký pátek v 18 hodin?

 

Archiv: