Videogalerie

25. 12. 2023 - Slavnost narození Páně

Na první svátek vánoční opět zazpíval v kapli Svatého Ducha v Podolí místní scholový sbor.

 

24. 12. 2023 - Andělé z Podolí

Ze zasněženého Podolí vám přejeme šťastné a veselé Vánoce.

Zpívají: Podolské Frišky
Hrají: Mladí Burčáci
Přebásnila: Dagmar Vacková

 

13. 12. 2023 - Česko zpívá koledy - Podolí

Také v letošním roce se Podolí zapojilo do celorebulikové akce Česko zpívá koledy. Nejdříve zazpívaly děti z folklorního souboru Čižmičky, poté se přidali všichni ostatní a zazpívali si vánoční písně společně. Snopkovi připravili skvělý punč, svařák a teplý čaj a tak si všichni pospolu prožili pokojný adventní podvečer.

 

02. 12. 2023 - 27. Mikulášská beseda u cimbálu

Již po 27. se v Podolí konala tradiční sokolská beseda u cimbálu s Mladými Burčáky. Letos na ní vystoupil ženský sborek Kukulenka z Dolního Němčí, Podolské Frišky a o překvapení se postarala CM Mladí Bručáci a Míkovské Fušky. Na všechny čekala bohatá tombola a spousta zábavy.

 

25. 11. 2023 - Vítání nových občánků Podolí

V sobotu dopoledne jsme slavnostně přivítali nové občánky Podolí. Jsou jimi Adam Břicháček, Šimon Turzík, Tea Landsmannová a Ema Beníčková. Rodičům i dětem přejeme spokojený život a hodně zdraví.

 

19. 11. 2023 - Bruslení Podolanů na zimním stadionu v Uherském Brodě

Sportovní komise obce Podolí a Sokol Podolí letos dvakrát organizují bruslení pro Podolany na zimním stadionu v Uherském Brodě. Poprvé se bruslení konalo v neděli 19. 11. 2023. Další je pak naplánováno také na prosinec.

 

11. 11. 2023 - Beseda s důchodci

Na svatého Martina proběhla v Podolí tradiční beseda s důchodci, na které se letos sešlo skutečně hodně seniorů.
Nejprve všechny přivítala paní starostka Jana Rýpalová, poté vystoupily děti z podolské mateřské a základní školy, folklorního souboru Čižmičky a senioři si vyslechli také recitál za doprovodu klavíru.
Nakonec na seniory čekala večeře v podobě výborné pečené kachny, kterou připravil Milan Snopek.
Na besedě si všichni připomněli také 20. výročí Klubu dobré pohody, který založila na podzim roku 2003 paní Dagmar Doleželová, která aktivity s členy klubu realizuje doposud a také na besedu připravila výstavu fotografií z uplynulých let činnosti.

Střih videa: Tominator V

 

04. 11. 2023 - Dámská jízda v Podolí

Sobotní dámská jízda se opět podařila na výbornou.
Velké poděkování patří Andrei Chmelové, Móda pro každého a Madmazel studio, jež stojí za organizací příjemného dne pro ženy.
Během odpoledne proběhly módní přehlídky módy pro každý den, pyžam i společenských šatů, na kterých se představilo hned několik modelek z Podolí. Na programu byla i prezentace kosmetiky Mary Key, výrobků Just a Nahrin, floristické dílny Adeline i ukázka obrázků krajinářky Jany Javorové.
Na závěr bylo vylosováno hned několik dam, které si odnesly krásné dárky.

 

26. 10. 2023 - Vycházka Sokolů na hrad Buchlov a Karlovu skálu

Pro nepříznivé počasí byl plánovaný výstup na Velký Lopeník o podzimních prázdnináých zrušen.
První mlhavý a chladný den podzimních prázdnin 26. října 2023 proto využili Sokolíci i nesokolové k návštěvě hradu Buchlova a k vycházce na Karlovu skálu. Zdeněk domluvil prohlídku hradu jen pro naši výpravu. Paní průvodkyně seznámila děti s historií hradu Buchlova, s jeho majiteli, s tvrdými tresty loveckého práva i s pověstí o Lípě neviny. Vyprávění i interiéry hradu byly zajímavé.
Po krátkém odpočinku na nádvoří opustili turisté hrad a vydali se ke kapli sv. Barbory na protější kopec. Po cestě si zahráli hru sudý, lichý, kterou vyhrál Berťa Mikula. Po přesunu na starou brněnskou cestu se skupinka, tentokrát již bez malých dětí, vydala na 6,5 km dlouhý okruh na Karlovu skálu, vyhlídku Karlovica a skalisko Zbojník. Cestu jsme si zpestřili hrami 10 –15 a na Pašeráky.
Závěr vycházky patřil návštěvě cukrárny ve Zlechově.

 

15. 10. 2023 - Hody s právem v Podolí

Trvalo to dlouhých 14 let, než se v Podolí opět našla chasa, která si mezi sebou zvolila stárky. A tak poprvé od roku 2009 u nás zase proběhly hody s právem v tradičním duchu.
Stárci Alan Ferenec s Kristýnou Havránkovou letos vedli chasu za doprovodu DH Hradčovjanka. V průvodu jim v kroji sekundovaly děti z Čižmiček, Friščata, Podolské Frišky a mnoho dalších, kteří pomohli hodovou tradici obnovit.
V Duchovně-relaxačním areálu pak proběhlo již tradiční hodové vystoupení dětí z MŠ, ZŠ, nového podolského folklorního souboru Čižmičky, který se pod vedením Andrey Štěrbové poprvé představil po třičtvrtě roce svého fungování také v Podolí. Závěr programu pak patřil Podolským Friškám.
V sobotu si také všichni mohli prohlédnout výstavu ovoce a zeleniny, dát si burčák u zahrádkářů, zhlédnout výstavu obrazů podolského rodáka Františka Šoustala v galerii Podolského ráje a děti si rády zadováděly na kolotočích v Mlýnské zahradě.
Večer pak patřil hodové zábavě s CM Liša, na které chasa předtančila svoji besedu.
Nedělní program zahájila hodová mše v kapli Sv. Ducha, na které zazpívala také schola z Podolí. Odpoledne už pak patřilo opět chase a jejich obchůzce Podolím s CM Liša.
Chase patří velké poděkování za to, jak se svého úkolu zhostila, stejně jako všem, kteří letos hody jakkoliv podpořili a pomohli k tomu, že se povedly na výbornou.

 
« 1 2 3 »

Archiv: