Videogalerie

31. 12. 2016 - Silvestrovské setkání na Pepčíně

Již tradiční setkání na Pepčíně přilákalo stovky občanů z okolních Drslavic, Hradčovic, Veletin, Vlčnova i Uherského Brodu. Letos poprvé se sem hromadně vydali také Podolané a příšlo i mnoho dalších přátel z blízkého i vzdálenějšího okolí. Obdivovat mohli v letošním roce obnovené základy zámečku Pepčín, který zde v letech 1903–1905 nechal pro svoji druhou manželku Josefínu Horovou postavit hrabě Václav Kounic. Společnou česko-slovenskou hymnu si všichni ze srdce rádi zazpívali s přáním všeho dobrého do roku 2017.

 

20. 12. 2016 - Vánoční besídka ZŠ a MŠ Podolí

S milým vystoupením přišly potěšit rodiče, prarodiče a tety děti ze ZŠ i z MŠ. Ti nejmenší, sotva tříletí, se ještě styděli a báli, a tak jim pomohly maminky a paní učitelka. Ti starší školkáčci už besídku zvládli s přehledem. Školáci z 1. a 2. třídy zase ukázali, jaký kus cesty ušli od začátku roku a co se za 4 měsíce stihli naučit. Prváci nakonec všechny i pobavili.

 

14. 12. 2016 - Podolí se přidalo k celorepublikové akci Česko zpívá koledy

V letošním roce se ČOS Sokol Podolí přihlásil do celorepublikové akce pořádané již šestým rokem regionálním Deníkem ve spolupráci s vybranými partnery k akci Česko zpívá koledy. Sokolové sice nejsou tak zdatní zpěváci, ale rozhodně jsou zdatnými organizátory. Na pomoc si zavolali Frišky, pozvali několik desítek občanů a ejhle, krásný večer je tu! Obklopeni nádhernou scenérií kaple svatého Ducha a duchovně relaxačním areálem s osvětleným vánočním stromečkem nemá tenhle příběh chybu. Nevíme, kolik lidí letos zpívalo v celé naší vlasti najednou, ale pohledem do mapy zjišťujeme, že na Moravě je nejvíce zpěváků koled. Jenom v našem okolí se zpívalo např. ve Véskách, Hluku, Nivnici, Suché Lozi, Horním i Dolním Němčí, na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti a mnoha jiných místech. V Podolí naladily Frišky příchozí svými koledami již před osmnáctou hodinou a přesně v danou dobu se nejprve rozezněly tóny varhan Vlastika Vlachynského, který doprovázel přes stovku zpívajících Podolanů a poté následovala jedna koleda za druhou. Na památku si odnesli příchozí kromě skvělého zážitku i pěkného skleněného andělíčka pro štěstí. Po takovém zážitku se málokomu chtělo ihned domů. Že by k setrvání u kaple přispěl výborný svařák pro dospěláky a čajík pro děti? Ať to bylo cokoliv, za rok se zde opět sejdeme! A ještě ve větším počtu!

 

10. 12. 2016 - Předvánoční setkání s důchodci

V sobotu v podvečer se netradičně v adventním čase setkali důchodci z Podolí se zastupiteli v čele s Tatianou Perničkovou – zastupitelkou pověřenou pravomocemi starosty. Ta se zde důchodcům v nové funkci představila a také jim osvětlila aktuální situaci v Podolí. K dobré pohodě všem zazpívala paní Martina Peřestá ze Záhumní, která se k nám do Podolí nedávno přistěhovala a byla pro všechny milým překvapením. O hudbu se pak v podvečer postaral pan Machálek.

 

03. 12. 2016 - 22. Mikulášská beseda u cimbálu

Již tradiční sokolská beseda u cimbálu nechyběla ani v roce 2016. K dobré náladě opět přispěli Mladí Burčáci, Podolské Frišky a bohatá tombola.

 

30. 10. 2016 - 10 let od vysvěcení kaple Sv. Ducha v Podolí

Slavnostní mše u příležitosti 10ti let od vysvěcení kaple sv. Ducha v Podolí – scholové písně v podání Frišek, Friščat a ostatních zpěváků a zpěvaček.

 

30. 10. 2016 - 10 let od vysvěcení kaple Sv. Ducha v Podolí

V neděli 30. 10. 2016 sloužil otec Norbert z Boršic u Blatnice slavnostní mši u příležitosti 10ti let od vysvěcení kaple Svatého Ducha v Podolí. V tento slavnostní okamžik si mohli věřící poslechnout také scholové písně v podání Frišek, Friščat, varhaníka Vlastimila Vlachynského, jeho dcery a vnuček, Zdeňka Kaspera a ostatních zpěváků a zpěvaček. Kaple, která se stavěla od roku 1999, byla vysvěcena 29. října 2006 biskupem mons. Josefem Hrdličkou.

 

10. 09. 2016 - Podolané na Slavnostech vína v Uherském Hradišti

Ve víru událostí po převratu v zastupitelstvu obce se Podolané v roce 2016 rozhodli, že nebudou reprezentovat na Slavnostech vína v Uherském Hradišti svou obec Podolí a jeho tehdejší vedení, avšak zúčastní se „pod vlajkou“ Mikroregionu Dolní Poolšaví. Počasí přálo, bylo nádherně. Z Podolí se sešla podobně jako v minulosti šedesátka krojovaných. Za zpěvu a houslového doprovodu Petry Jakšíkové Podoalné v čele s našimi malými klučíky uváděli část průvodu Mikroregionu Dolní Poolšaví. Jako každý rok i letos Frišky připravily asi 13 minutové vystoupení za doprovodu CM Vinár na stanovišti u Obchodní akademie. To začala šestice nejmenší děti s maminkami. Na ně navázaly malinké holčičky zpěvem a pokračovali kluci předškoláci. Po nich přišly na jeviště holky s tanečkem a na závěr dětského vystoupení se k nim přidal Alan Ferenec. Pak již přišly na řadu Frišky se svým pásmem o Olšavě, i humorným pásmem o soužití žen a mužů.

 

28. 06. 2016 - Pasování předškoláků na školáky

13 předškoláčků z MŠ Podolí bylo slavnostně pasováno na školáky za asistence paní učitelky Adély Jurákové a Magdy Molnárové.

 

04. 06. 2016 - Charitativní cyklotour Josefa Zimovčáka Na kole dětem

Již třetí rok po sobě zamířila charitativní cyklotour Na kole dětem k nám do Podolí. Na sedmdesátku cyklistů v čele s velocipedistou a 10ti násobným mistrem světa Josefem Zimovčákem již čekala více jak stovka cyklistů a dalších příznivců z Podolí. Starostka obce Jana Rýpalová přivítala hosty a poté už následovalo přivítání od Podolských Frišek, Friščat a dalších maminek s dětmi. Píseň o Pepovi Zimovčákovi na nápěv známé písničky Jožin z Bažin dostala přítomné do varu. Poté sudičky zavěštily nejmladšímu účastníkovi tour, osmiměsíčnímu Honzíkovi Bickovi, vše dobré do života a s písničkou přišli také Podolští Sekáči. Své umění předvedla i trojnásobná mistryně světa v krasojízdě na kole Martina Trnková. Nechybělo ani překvapení na konec, kdy mezi nás zavítala olympionička a držitelka světového poháru v biatlonu Gabriela Koukalová a její manžel, olympionik a mistr ČR v badmintonu Petr Koukal. Celým hřištěm ve Žlebě se nesly obrovské emoce a euforie, a nejedno oko tu ukáplo slzu dojetí.

 
« 1 2 3 »

Archiv: